پمپ پیستونی ایتالیایی ، پمپ کارواش ، پمپ فشار قوی با بهترین قیمت

یکشنبه 12 مهر 1394 ساعت 03:27

پمپ های پیستونی

این پمپ ها در ساخت آبپاش های فشار قوی کاربرد فراوانی دارند و برای شستشو در مصارف مختلف اعم از کارواش ها و صنایع مختلف استفاده می گردد.

پمپ پیستونی تشکیل شده است از سیلندر (Cylinder) پیستون (Piston) شیر ورودی (Suction Valve) و شیر خروجی ( Discharge Valve) پیستون به وسله دسته ای که یک سوی آن بر روی چرخ دواری قرار گرفته است ، در جهت بالا و پایین حرکت می نماید هنگام حرکت پیستون به طرف بالا ، دریچه خروجی در اثر مکش و نیروی ناشی از برگشت جریان از مجرای خروجی بسته شده و در اثر نیروی مکش ایجاد شده در داخل سیلندر ، دریچه  ورودی باز و مایع به درون محفظه پمپ مکیده میشود هنگامی که پیستون به طرف پایین حرکت می نماید ، دریچه ورودی بسته شده و دریچه خروجی باز می گردد و سیال محبوس در محفظه و تحت فشار پیستون به مجرای خروجی انتقال می یابد تکرار این عمل سبب انتقال سیال از یک محل به محل دیگر می گردد. سیلندر باید به شکلی آب بندی شده باشد که مایع نتواند به خارج نشت نماید

 

مشخصات پمپ های پستونی :

پمپ پیستونی دارای فشاری بالا و دبی (حجم آب خروجی) پایینی می باشند. از پمپ های پیستونی به وفور در کارخانجات – کارگاه ها و صنایع استفاده می شود. پمپ های پستونی دارای مدل های متفاوتی می باشند که با توجه به کاربرد آن ها تقسیم بندی می شوند.  به طور مثال برای دستگاه های اب شیرین کن از پمپ های پیستونی استیل استفاده می شود و برای کارخانه جاتی که نوشیدینی های گازدار تولید می کنند از پمپ های پستونی آب گرم (دارای پکینک مخصوص) استفاده می شود. در حالت کلی می توان گفت که پمپ های پستونی اکثرا از جنس برنج می باشند و در بعضی از مواقع از جنس آلمینیوم هم ساخته می شوند. 

یکی از پرکاربرد ترین پمپ های پستونی پمپ ۲۰۰ بار می باشد که بیشتر در صنعت کارواش و شستشوی ماشین ها کاربرد دارد. بعد از این پمپ پمپ ۱۰۰ بار و ۱۱۰ بار با موتور تکفاز بیشترین فروش رو در بین پمپ های پیستونی به خود اختصاص می دهد که در سیستم های مه پاش و میست کاربرد دارد. 

الکتروپمپ پستونی به دو حالت کوپله فابریک و کوپل کارکاهی تقسیم بندی می شوند. پمپ هایی که به صورت کوپل مستقیم یا به قول معروف هالوشافت هستند پمپ به طور مستقیم به الکتروموتور متصل شده است و از واسطی برای کوپل آن ها استفاده نشده است. این نوع پمپ های کوپل مستقیم بدون واسط می باشند که دارای راندمان بالاتر و اتلاف انرژی کمتری می باشند و همچنین دارای خرابی کمتری می باشند. در مقابل پمپ هایی که کوپل کارگاهی می باشند به دلیل پایین بودن قیمت مشتری بیشتری دارند که اشاره به این نکته جالب می باشد که این نوع پمپ ها اگر به درستی کوپل نشوند بعد از مدتی پمپ و الکتروموتور صدمه می بینینند و خریدار باید مجددا نسبت به خرید دستگاهی مشابه اقدام نماید. 

 

برچسب‌ها: پمپ پیستونی
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.